• Акумуляторна батарея AGM RA12-100S 12В 100Аг для джерел безперебійного живлення та телекомунікаційних систем

Акумуляторна батарея AGM RA12-100S 12В 100Аг для ДБЖ та телекомунікаційних систем

Надійне резервне живлення для критично важливих систем


Акумуляторна батарея AGM RA12-100S 12В 100Аг – це професійне рішення для стабільного резервного живлення джерел безперебійного живлення (ДБЖ) та телекомунікаційних систем у промислових, офісних, ІТ- та інфраструктурних об’єктах. Завдяки технології VRLA AGM батарея поєднує високий ресурс, безпечну експлуатацію та передбачувану роботу в широкому діапазоні навантажень, що є ключовим фактором для обладнання, яке не може дозволити собі простою.


Модель RA12-100S розроблена виробником Ritar із прицілом на довгострокову експлуатацію в режимі буферного живлення. Номінальна ємність 100 А·год при 10-годинному розряді забезпечує достатній запас енергії для підтримки роботи серверних, мережевого обладнання, систем зв’язку, сигналізації, відеоспостереження, автоматики, а також різноманітних промислових і офісних систем. Акумулятор зберігає стабільну напругу та здатний витримувати пікові струми розряду, що важливо при пускових навантаженнях та аварійних режимах.

Конструкція AGM VRLA: безпека, герметичність, невибагливість в обслуговуванні


RA12-100S належить до герметизованих акумуляторів з регульованим клапаном (VRLA) на основі технології AGM (Absorbent Glass Mat). Електроліт абсорбований у скловолоконних сепараторах, що забезпечує:


– герметичність корпусу без витоків електроліту;

– відсутність необхідності доливання води протягом усього строку служби;

– знижений ризик корозії контактів та навколишніх конструкцій;

– можливість встановлення у закритих приміщеннях із стандартною вентиляцією.


Корпус виконаний з високоякісного пластика A.B.S., який відповідає вимогам UL94-HB, UL94-V0 за показниками горючості. Це важливо для об’єктів із підвищеними вимогами до пожежної безпеки – телекомунікаційних вузлів, серверних, щитових та промислових цехів. Вбудована система рекомбінації газів мінімізує виділення водню, що додатково підвищує безпеку експлуатації.

Електричні характеристики для стабільної та прогнозованої роботи


Акумулятор RA12-100S складається з 6 послідовно з’єднаних елементів із номінальною напругою 12 В. Номінальна ємність батареї становить 100 А·год при 10-годинному розряді до 1,80 В на елемент (10,8 В на батарею) за температури 25 °C. Це стандарт промислового класу, який дозволяє точно розраховувати час резервування для широкого спектра навантажень.


Ключові ємнісні параметри:


– C3: 77,4 А·год

– C5: 87,0 А·год

– C10: 100,0 А·год

– C20: 106,0 А·год


Такі значення дають змогу коректно проектувати системи безперебійного живлення як для короткочасних пікових навантажень, так і для довготривалого резервування з меншим струмом розряду. Внутрішній опір акумулятора близько 6,5 мОм забезпечує низькі втрати напруги та стабільну роботу під навантаженням, а максимальний струм розряду до 1000 А (5 секунд) дозволяє витримувати короткочасні пускові імпульси. Струм короткого замикання 2200 А підтверджує високий енергетичний потенціал батареї та вимагає дотримання правил електробезпеки та коректного підбору захисної апаратури.

Оптимальні режими заряду: ресурс до 12 років служби


Для акумулятора RA12-100S критично важливим є правильний вибір режиму заряду, що безпосередньо впливає на строк служби. Виробник декларує термін придатності до 12 років за дотримання рекомендованих умов експлуатації та коректних налаштувань зарядних пристроїв.


У буферному (standby) режимі, коли акумулятор постійно підключений до джерела живлення, рекомендована напруга заряду становить 13,6–13,8 В при 25 °C. У циклічному режимі (регулярні цикли заряд–розряд) напруга заряду повинна бути в межах 14,6–14,8 В при 25 °C. Для компенсації впливу температури застосовується:


– температурна компенсація напруги заряду в буферному режимі: –3 мВ/°C/елемент;

– температурна компенсація напруги заряду в циклічному режимі: –4 мВ/°C/елемент.


Це означає, що при відхиленні температури від 25 °C напруга заряду має коригуватися, щоб уникнути перезаряду чи недозаряду, що суттєво впливає на ресурс пластин та загальний строк служби. Максимальний рекомендований зарядний струм — 10,0 А. Дотримання цього параметра знижує теплове навантаження на батарею та захищає її від передчасної деградації.

Робочий температурний діапазон і умови зберігання


RA12-100S адаптована до роботи у широкому діапазоні температур, що дозволяє використовувати її як у приміщеннях, так і в технічних шафах або телекомунікаційних шафах із помірними кліматичними коливаннями.


Робочі температурні діапазони:


– розряд: від –20 °C до +60 °C;

– заряд: від 0 °C до +50 °C;

– зберігання: від –20 °C до +60 °C;

– нормальний робочий діапазон: 25 ± 5 °C.


Акумулятори RITAR VRLA можуть зберігатися до 6 місяців при температурі 25 °C без істотної втрати ємності, але після цього необхідна профілактична підзарядка. Щомісячний коефіцієнт саморозряду менше 3% за 25 °C, що свідчить про стабільну хімію та якісну конструкцію пластин. Перед введенням у експлуатацію батарею слід повністю зарядити, особливо після тривалого зберігання.

Габарити, маса та типи клем для зручного монтажу


Акумуляторна батарея RA12-100S має продуману конструкцію корпусу, що спрощує монтаж у стандартні стійки, шафи та корпуси ДБЖ. Розміри пристрою становлять 306,5 × 168,5 × 210 мм, а маса — близько 26,5 кг (допуск ± 5,0%). Такий форм-фактор відповідає типовим рішенням для телекомунікаційних і ІТ-систем, де важлива сумісність із наявною інфраструктурою.


Для підключення до системи живлення передбачені стандартні типи клем: F15 (M6), F12 (M8) або L4 (залежно від конкретного виконання). Це дозволяє підібрати оптимальний варіант під наявні силові кабелі та клемні з’єднання, зменшує перехідний опір контактів і забезпечує надійний електричний контакт навіть за тривалого навантаження.

Сфери застосування: від ІТ-інфраструктури до промислових об’єктів


RA12-100S створена для роботи в системах, де від безперебійності живлення залежить безпека даних, безперервність комунікацій або виробничі процеси. Типові сфери застосування включають:


– джерела безперебійного живлення (UPS) для серверних, офісних мереж, дата-центрів та банківських установ;

– телекомунікаційні системи: базові станції зв’язку, вузли доступу, мережеве комутаційне обладнання;

– системи відеоспостереження та безпеки (CCTV, охоронна сигналізація, контроль доступу);

– промислові автоматику й контролери, системи АСУ ТП, щитові та релейні панелі;

– системи резервного освітлення та аварійного живлення житлових, комерційних і технічних об’єктів.


Завдяки VRLA AGM технології акумулятор придатний для встановлення в закритих приміщеннях, у тому числі в офісах та апаратних кімнатах, без необхідності спеціальних систем обслуговування. Високий ресурс і тривалий термін придатності дають змогу застосовувати RA12-100S у довгострокових проектах з жорсткими вимогами до надійності.

Експлуатаційні рекомендації та відповідальне використання


Для отримання максимально можливого терміну служби та збереження гарантії необхідно суворо дотримуватись рекомендацій виробника щодо режимів заряду і розряду. Перевищення допусків по напрузі чи струму може призвести до прискореного старіння пластин, перегріву, газовиділення та механічних деформацій корпусу.


Важливі правила експлуатації:


– використовувати зарядні пристрої та ДБЖ, що підтримують налаштування напруги та температурної компенсації;

– не допускати глибокого розряду нижче рекомендованої кінцевої напруги (1,80 В на елемент);

– стежити за температурним режимом, уникаючи тривалої роботи при екстремально високих температурах;

– періодично перевіряти затягування клем і стан контактів;

– виконувати профілактичні підзаряди при тривалому зберіганні.


Зверніть увагу: недотримання напруги та струмів заряду-розряду може призвести до пошкодження акумулятора та втрати гарантії. Грамотне налаштування системи живлення та регулярний моніторинг параметрів — найкраща інвестиція у довгострокову стабільність роботи всієї інфраструктури.

Експертний підхід до вибору акумулятора для ДБЖ і телеком-систем


При виборі резервного акумулятора для ДБЖ або телекомунікаційного обладнання важливо враховувати не лише ємність у А·год, але й реальні умови експлуатації: очікуваний час резервування, робочі температури, тип навантаження, профіль циклів заряд–розряд, а також можливості наявних зарядних пристроїв. Ritar RA12-100S поєднує у собі високі ємнісні показники, низький саморозряд, стійкість до тривалого буферного режиму та ресурс до 12 років, що робить його практичним вибором для вимогливих проєктів.


Баланс між енергетичною щільністю, габаритами (306,5 × 168,5 × 210 мм), масою близько 26,5 кг і погодженістю ключових електричних параметрів з типовим обладнанням ДБЖ забезпечує сумісність із більшістю сучасних систем резервного живлення. Це дає змогу інженерам та адміністраторам інфраструктури розраховувати на прогнозований результат без складних доопрацювань та модифікацій.

Переваги та особливості


    Виробник: Ritar – відомий бренд у сфері VRLA AGM акумуляторів, орієнтований на професійні системи резервного живлення.
  • Країна-виробник товару: Китай – серійне промислове виробництво з контролем якості та дотриманням міжнародних стандартів.
  • Стан: Новий – акумулятор не був у використанні, готовий до первинного введення в експлуатацію після зарядки.
  • Гарантійний термін: 12 місяців – офіційна гарантійна підтримка за умови дотримання регламенту експлуатації.
  • Безготівковий розрахунок: Так – зручно для корпоративних та інституційних клієнтів.
  • Тип акумулятора: VRLA AGM – герметизована свинцево-кислотна батарея з абсорбованим електролітом, що не потребує обслуговування.
  • Номінальна напруга: 12 В – стандарт для більшості ДБЖ, телекомунікаційних і промислових систем.
  • Кількість елементів: 6 – послідовно з’єднані елементи по 2 В для формування стабільної напруги батареї.
  • Номінальна ємність: 100 А·год при 10-годинному розряді до 1,80 В/елемент при 25 °C – надійний запас енергії для тривалого резервування.
  • Контрольна ємність: C3 – 77,4 А·год; C5 – 87,0 А·год; C10 – 100,0 А·год; C20 – 106,0 А·год – повний набір характеристик для точного проєктування систем живлення.
  • Внутрішній опір: приблизно 6,5 мОм – низькі втрати напруги, стабільна робота під навантаженням.
  • Максимальний струм розряду: до 1000 А (5 секунд) – можливість витримувати високі пускові навантаження.
  • Струм короткого замикання: 2200 А – високий енергетичний потенціал, що вимагає якісного захисту та безпечного монтажу.
  • Максимальний зарядний струм: 10,0 А – оптимальний для продовження ресурсу та зниження теплового навантаження.
  • Напруга заряду в буферному режимі: 13,6–13,8 В при 25 °C – для постійно підключених до мережі систем.
  • Температурна компенсація в буферному режимі: –3 мВ/°C/елемент – корекція напруги з урахуванням фактичної температури.
  • Напруга заряду в циклічному режимі: 14,6–14,8 В при 25 °C – для режимів з регулярними циклами заряд–розряд.
  • Температурна компенсація в циклічному режимі: –4 мВ/°C/елемент – захист від перезаряду в умовах підвищених температур.
  • Робочий діапазон температур при розряді: –20 °C до +60 °C – можливість роботи в умовах холодних та теплих приміщень.
  • Робочий діапазон температур при заряді: 0 °C до +50 °C – адаптація до різних кліматичних умов.
  • Діапазон температур зберігання: –20 °C до +60 °C – зручність транспортування та складування.
  • Нормальний робочий температурний діапазон: 25 ± 5 °C – оптимальні умови для досягнення максимального ресурсу до 12 років.
  • Матеріал корпусу: A.B.S. UL94-HB, UL94-V0 – вогнестійкий пластик, що відповідає суворим вимогам пожежної безпеки.
  • Саморозряд: менше 3% на місяць при 25 °C – низький рівень втрати ємності під час зберігання.
  • Термін придатності: до 12 років – тривалий строк служби за умови правильного режиму роботи.
  • Можливість зберігання до 6 місяців при 25 °C без підзаряду – зручність для логістики та формування резервного складу.
  • Габаритні розміри: 306,5 × 168,5 × 210 мм – сумісність зі стандартними стійками та корпусами.
  • Вага: 26,5 кг (допуск ± 5,0%) – збалансована маса для монтажу в телеком-шафах та ДБЖ.
  • Тип клем: F15 (M6) / F12 (M8) / L4 – гнучкість підключення до різних типів силових кабелів та шин.
  • Призначення: системи резервного живлення у ДБЖ, телекомунікаційні системи в промислових, офісних та інших установах.
  • Особливість експлуатації: відсутність потреби в доливі електроліту та регулярному сервісному обслуговуванні.


RA12-100S 12В 100Аг від Ritar стане надійним елементом вашої системи резервного живлення: оберіть цю модель, щоб забезпечити стабільну роботу обладнання, мінімізувати ризики простоїв та отримати передбачуваний результат упродовж усього строку експлуатації батареї.

Технічні характеристики
Безготівковий розрахунок Так
Виробник Ritar
Гарантійний термін 12
Країна-виробник товару Китай
Стан Новий

Написати відгук

Увага: HTML розмітка не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре

Акумуляторна батарея AGM RA12-100S 12В 100Аг для джерел безперебійного живлення та телекомунікаційних систем

  • Виробник: Ritar
  • Код товару: COYGT16282
  • Наявність: 1000
  • 9310.00 грн.